ERG Prodüksiyon & Casting
Diksiyon Eğitimi

Diksiyon Eğitimi

Etkili ve Doğru Konuşma Sanatı

DİKSİYON, ETKİLİ KONUŞMA VE HİTABET (TOPLULUK ÖNÜNDE KONUŞMA)

Bu program kursiyerlerimize iş ve özel yaşamda fark edilme, bulunduğu çevrelerde ses tonu ile dikkat çekebilme, güzel ve etkili konuşabilme ayrıcalığını kazandırmayı amaçlamaktadır. Kursiyerler kalabalık olmayan sınıflarda sürekli uygulama yapma ve eğitmenlerden geri besleme alma, böylece hatalarını hemen görme ve düzeltebilme şansına sahip olmaktadırlar.  Program diksiyon eğitiminin yanı sıra temel beden dili kodları, jest – mimiklerin doğru kullanımı ve drama çalışmaları ile doğru vurgulama ve tonlama konularını da içermektedir. Deneyimli TRT Spikerleri rehberliğinde öğreneceğiniz tekniklerle, konuşma hatalarınızdan kurtulacak,  konuşurken heyecanınızı kontrol edebilecek, kendinizi doğru ve akıcı bir biçimde ifade edebilecek, her ortamda etkinizi hissettirebileceksiniz.

PROGRAM İÇERİĞİ

Diyafram ve Doğru Nefes Alma Teknikleri

Heyecan Kontrolü

Seslerin Doğru Çıkarılış Biçimleri ve Kullanımları

Artikülasyon, Tonlama, Vurgulama, Ulama

Dramatizasyon, Entonasyon

Topluluk Önünde Konuşma

Akıcı ve Anlaşılır Konuşma Teknikleri

Yanlış Kullanılan Sözcükler

Doğaçlama Konuşma Çalışmaları

Değerlendirme

PROGRAMIN SÜRESİ

Program 5 hafta süren 30 saatlik bir eğitim programıdır. Haftanın 2 günü ve bir ders gününde 3 saat olmak üzere haftada 6 ders saati bulunmaktadır. Her ders 45 dakika olarak işlenmektedir. Kursiyerler hafta içi 12.00-15.00 veya 18.30-21.30, hafta sonu 10.00-13.00 ve 14.00-17.00 saatlerini içeren eğitim programlarından birini tercih edebilirler.

Ayrıntılı bilgilendirme için arayınız.

SESİN BÜYÜSÜ, BEDENİN GÜCÜ (DİKSİYON ETKİLİ KONUŞMA VE HİTABET SEMİNERİ)

Kendinizi geliştirmek hedefiniz. Daha etkili konuşmak, beden dilinizi daha doğru kullanmak, yaptığınız konuşma hatalarını, bu hataların sebebini ve çözüm yolunu, topluluk önünde heyecanınızı kontrol etme yollarını öğrenmek, kısacası sosyal yaşamda ve iş yaşamınızda her yönden daha etkili ve görünür olmak istiyorsunuz. Fakat nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Hangi alanda eğitime ağırlık vermek konusunda kararsızsınız. Diksiyon eğitimi mi, beden dili eğitimi mi almalısınız, yaptığınız temel hatalar nelerdir,  spikerlik ve sunuculuk yapabilir misiniz, seslendirme yapmak istiyorsunuz ama atılması gereken adımlar nedir emin değilsiniz, zamanınız kısıtlı ve en doğru eğitimi alarak zamanınızı ve paranızı doğru değerlendirmek istiyorsunuz.

Bu program diksiyon, etkili konuşma, heyecan kontrolünün yolları, beden dilinin doğru kullanımı, doğru nefes alma, etkili hitabet konularında temel bilgilerin verildiği, yapılan uygulamalar ile deneyimli eğitmenler tarafından değerlendirildiğiniz ve geri besleme aldığınız bir ortam yaratmak için hazırlandı. 2 saatlik programın sonunda eksikliklerinizi öğrenecek, çözüm yolları ile ilgili bilgi alacak ve bu hususta ilk adımı atacak, gelişim basamaklarını çıkmak için en doğru yola yönlenecek farkındalığa ulaşacak, kişisel gelişim derslerinde neler yapılır görerek kendinizi deneme ve tanıma şansına sahip olacaksınız.

PROGRAM İÇERİĞİ

Etkili İletişimin Anahtarları

Diksiyon Nedir

Nerede Hata Yapıyorum – Kendini Tanıma

Diyafram ve Doğru Nefes Alma Teknikleri Nelerdir

Heyecan Kontrolü Nasıl Sağlanır

Akıcı ve Anlaşılır Konuşma Teknikleri Nelerdir

Seslendirme, Sunum Teknikleri, Topluluk Önünde Konuşma, Etkili Hitabet Yeteneği Nasıl Geliştirilir, Gereksinimleri Nelerdir

Beden Dili, Jest ve Mimikler

Değerlendirme ve Danışmanlık

PROGRAMIN SÜRESİ

Seminer programı 2 saatlik bir programdır.

Ayrıntılı bilgilendirme için arayınız.

BÜYÜKLERE-GENÇLERE

DRAMA/TİYATRO/OYUNCULUK

Devlet Tiyatroları oyuncaları liderliğinde genç ve yetişkinlere temel oyunculuk dersleri. Tiyatro oyunculuğu, kamera önü oyunculuğu, diksiyon, konservatuvara hazırlık.

PROGRAM İÇERİĞİ

Oyunculuk Metotları

Doğaçlama Çalışmalar

Mimik ve Jestler

Karakter Yaratma

Metin Çalışmaları

Karakter Analizi

Diksiyon/Fonetik

Sahne ve Kamera Önü Oyunculuğu

PROGRAMIN SÜRESİ

Program her biri 2 ay süren 4 basamaklı bir programdır.
Programı tamamlayan kursiyerler ile yıl sonunda bir tiyatro oyunu sahnelenir.

ÖZEL DERS VE KURUMSAL EĞİTİM

ÖZEL DERS

Deneyimli eğitmenlerden size özel programlar ile özel ders imkanı. Eğitimlerinizi ERG Prodüksiyon sınıflarında veya kurumunuzda alabilirsiniz.

DİKSİYON, ETKİLİ KONUŞMA VE HİTABET (TOPLULUK ÖNÜNDE KONUŞMA)
ETKİLİ İLETİŞİM TEKNİKLERİ
BEDEN DİLİ KULLANIMI
SPİKERLİK-SUNUCULUK  

KURUMSAL EĞİTİM

EKİBİNİZİ DE EĞİTİN. Yaratıcı, kendini iyi ifade edebilen, iletişim becerisi yüksek bir çalışan grubuna sahip olmak için “Etkili İletişim Teknikleri”, “Metin Yazma Teknikleri” ve “Diksiyon” eğitimlerimizden  faydalanabilirsiniz.

 

facebook instagram twitter